İmplant Rehberi

Diş İmplant Çeşitleri

Diş İmplant Çeşitleri

İmplant uygulamalarında çeşitli tedavi alternatifleri vardır ve bu tedavi alternatifleri sıklıkla implantların üzerine gelecek protezler belirler. Tek diş eksikliklerinde sadece eksik olan bölgeye bir implant yerleştirilir ve üzerine porselen sabit protez yerleştirilir. Bir veya birden çok diş eksikliği olan durumlarda yine implant tedavisi ile hastaya sabit protezler yapmak mümkündür. Bu işlem esnasında hastanın sağlam dişlerinde herhangi bir işlem yapılmasına gerek kalmaz.

Hastada çok fazla diş eksikliği olduğu durumlarda hasta eğer hareketli protez kullanıyorsa, kullandığı hareketli protezi daha konforlu kullanmasını sağlayacak kadar iki ila dört kadar implant yerleştirilip bu protez çok sıkı ve iyi kullanılabilir. Veyahut bütün dişsiz alanlara yine yeterli miktarda implant yerleştirilerek hareketli protez kullanan hastayı sabit protez kullanan hasta konforuna kavuşturmak mümkün olabilmektedir.

İmplant Çeşitleri

implant diş çeşitleri

Ülkemizde implant sağlayıcını yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Bu firmaların implantlarının özellikleri üç aşağı eş yukarı birbirlerine benzeyebilmektedir. Diş hekimleri kullanmayı tercih edecekleri implantlarda başarı anlamında bazı özellikler beklemektedirler. Bunlardan bir tanesi uzun döneme dayalı klinik vaka çalışmalarıdır.

Bunun dışında bir implantın yüzey özelliklerinin diş hekiminin beklentilerini karşılayacak seviyede olması hekimler açısından önemlidir. Ayrıca bir implant firmasının uzun süredir ülkemizde olması ve faaliyetlerini sürdürmesi veya herhangi bir parça ihtiyacında bunu hızlı ve kolayca temin edebilmesi bir implantın iyi olduğunu gösterebilecek faktörler arasında yer alır.

İletişim Formu

İmplant Sitesi

İmplant Merkezi

İmplant Bilgileri

İmplant Klinikleri

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.